МЕНЮ
КОШНИЦА

Оригинални семена на Алено сърце - домати с изключителен вкус от ИЗК Марица

Семена на домати Алено сърце ИЗК Марица - червен гигант с уникален вкус - Домати семена с отлична цена: 7.00 лв.
Семена на домати Алено сърце ИЗК Марица - червен гигант с уникален вкус - Домати семена с отлична цена: 7.00 лв.
Най-продаван
Семена на домати Алено сърце ИЗК Марица - червен гигант с уникален вкус - Домати семена с отлична цена: 7.00 лв.
Семена на домати Алено сърце ИЗК Марица - червен гигант с уникален вкус - Домати семена с отлична цена: 7.00 лв.
Оригинални семена на Алено сърце - домати с изключителен вкус от ИЗК Марица
2.20 лв.
  • НАЛИЧЕН: В НАЛИЧНОСТ
  • Код: VSM0002

Опции

Купи
Бърза поръчка

Искате да отглеждате високодобивен и вкусен сорт домати с гарантирано качество и произведен в България?

Ние имаме отговорът за вас – семена от сорт червени домати Алено Сърце. Ако името не ви е познато, причината е, че сортът е нов.

Присъства на пазара от 2018 година и бързо увеличава потенциала си да се превърне в любим сорт за отглеждане за оранжерии и на открито. Алено сърце е плод на работата на експертите от Институт по зеленчукови култури „Марица“ в град Пловдив, които са създатели и на семена за домати Розово Сърце.

Защо сортът получава това име?

Обликът на доматите е запомнящ се – в зряла възраст те са алено червени и имат форма, наподобяваща сърце.

Какво прави Алено Сърце толкова атрактивен сорт?

Растенията са индетерминантни, което означава, че успешно може да се отглежда по познатия начин върху конструкции, защото е тип високостеблен. Предназначено е за оранжерийно доматопроизводство (отлични резултати може да очаквате в оранжерии от израелски полиетилен за оранжерии), но мнозина земеделци са много доволни и от резултатите при отглеждане на доматите на открито. Растенията са здрави и гъсти. Доматите се отглеждат от разсад за ранна реколта.

Семената могат да се засеят много рано, още през януари – февруари, като се поддържат оптимални условия за топлина, влага и светлина за покълване и развитие на младите растения. Засяването е на дълбочина от около 1 - 1,5см. 

Ако се избере методът за директно засяване на семената без обгрижване на разсад, трябва да се изчака до късна пролет – края на април – края на май. Разсаждането на младите растения се препоръчва да се случва от края на март до края на май. Засаждайте растенията на разстояние между 35 - 45 см едно от друго, за да осигурите оптимално място за развитие на листната маса и корените. Отстоянието между редовете е добре да бъде не по-малко от 70 см.

Алено Сърце е български високодобивен сорт червени домати. Подходящите условия за отглеждане на растенията ще ви осигури обилна реколта от 5 - 7 тона зрели домати от един декар. Какво представляват доматите в зряла възраст? С

Алено Сърце ще получите ярко червени сочни домати с привлекателен аромат и прекрасен вкус. На размер доматите тежат средно между 300 и завидните 700 грама. Кожицата им е фина, а вътрешността е сочна и месеста. 

На вкус са сладки и приятни. Имат много атрактивен вид, което ги прави страхотен избор за трапезата и консумиране в свежо състояние. Вкусовите им  качества и високите добиви са привлекателни характеристики и за производителите в консервната промишленост. Доматите притежават средна твърдост и понасят много добре транспортиране като запазват вкусовите си качества и атрактивен вид.

Като условия за отглеждане, Алено Сърце предпочитат слънчеви места, редовно поливане и плодородни почви. Подходящото подхранване с качествени торове за зеленчуци ще гарантира осигуряването на растенията с нужните им вещества за мощен растеж и плододаване. При нас ще откриете завиден избор от торове за домати, с които реколтата ще е по-добра от преди.

Сред безценните качества на Алено Сърце е и добрата резистентност на сорта на заболявания, като вертицилийно увяхване.

За засаждане на 1 декар площ трябва да предвидите около 20 - 25 грама семена. В 1 грам семена Алено Сърце червени домати се съдържат около 250 - 300 броя.

Сортът Алено Сърце е създаден от експерти за ценители. Насладете им се и вие.

Норма за сеитба: З25 - 30 гр. семена на червени домати в декар.

Период на сеитба: февруари - март.

Схема на отглеждане: 80 – 120/35 – 45 см.

Разфасовка / брой семена: 10 бр. семена, 30 бр. семена и 0,5 гр. (около 150 бр. семена).

Семена
Кога се засяваФевруари, Март
Особености на растениетоДиректни сортове
Цъфтеж/БеритбаЮли, Август, Септември
Цвят на плода/цветаЧервен цвят
Начин на засяванеОтглеждане чрез разсад
ДълговечностЕдногодишно растение
Място на отглежданеОтглеждане на открито
Необходимост от опораОтглеждане на конструкция
Нужда от поливанеУмерено поливане
Необходимост от светлинаСветлолюбив вид
ЗимоустойчивостНезимоустойчиво растение
Височина на растениетоИндетерминантен вид (високорастящ при домати)
Предназначение на плода/цветаПрясна консумация, Консервиране

Напишете отзив

Моля влезте или се регистрирайте за да напишете Вашият отзив